План роботи на 2024-2025 н.р.
І . ВСТУП
Аналіз роботи комунального закладу
«Царичанський Будинок дитячої та юнацької творчості»
за 2023-2024 н.р.
Керуючись Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», Статутом КЗ «ЦБДЮТ», Правилами внутрішнього трудового розпорядку, законодавством України, іншими нормативно-правовими документами в освітній галузі, що регламентують роботу закладу позашкільної освіти і визначають основні напрями розвитку позашкільної освіти і виховання дітей та учнівської молоді, колектив КЗ «Царичанський Будинок дитячої та юнацької творчості» Царичанської селищної ради, успішно завершив 2023-2024 навчальний рік.
Стан і розвиток мережі КЗ «ЦБДЮТ»
Протягом звітного періоду в КЗ «ЦБДЮТ» продовжувався активний пошук нових форм і методів творчого розвитку навчання і виховання дітей і молоді, залучення до активної діяльності з вивчення вітчизняної та світової культури, мистецтв, створювалися належні умови для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку наших вихованців. Організовувалося цікаве, змістовне дозвілля для вихованців на тлі повномасштабної війни, яка розпочалася в 2022 році; особливу увагу було приділено національно-патріотичному вихованню дітей і молоді.
Головною метою педагогічної діяльності керівників гуртків нашого закладу є створення умов для розвитку та самореалізації кожної особистості, набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, задоволення різноманітних потреб дітей у пізнанні та спілкуванні, які не завжди можуть бути реалізованими в умовах шкільного навчання.
Стимулювання творчого розвитку, соціальної підтримки обдарованих дітей
Системним напрямом роботи закладу є соціальна адаптація вихованців та підтримка обдарованих дітей.
Освітня діяльність велося у 24 групах, що налічували 360 вихованців. Гуртки, де навчаються вихованці, дають змогу дітям займатися улюбленою справою та розвивати свої творчі здібності. Аналіз вікової категорії показав, що 60%- це діти молодшого шкільного віку, 30% - середнього шкільного віку, 10% - старшого шкільного віку.
За результатами аналізу якісного і кількісного складу вихованців зроблено висновок, що освітніми послугами охоплено 296 дівчаток, 64 хлопчики.
Вони відвідували фотогурток – 53 дівчинки, 7 хлопчиків. У туристсько-краєзнавчому гуртку контингент вихованців складав 49 дівчаток, 11 хлопчиків. Гуртки художньо-естетичного напрямку налічували 194 дівчинки та 46 хлопчиків.
За звітний період у гуртках закладу за соціальним станом займалося 3 вихованців з особливими освітніми потребами, 6 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 81 дитина з малозабезпечених сімей, 8 внутрішньопереміщених дітей.
Розклад занять гуртків було складено з урахуванням розподілу вільного часу учнів з урахуванням вікових особливостей дітей, належного забезпечення санітарно-гігієнічних норм та безпеки життєдіяльності.
Гуртків 24
Гуртківців
360
ДЕКОРАТИВНО-ВЖИТКОВЕ МИСТЕЦТВО,
ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ: 16
Дивосвіт кераміки 4 60
Студія сучасного дизайну. 2 30
Анімація 2 30
Народна вишивка 2 30
Килимарство 2 30
Петриківська витинанка 3 45
Петриківський розпис 1 15
СПОРТИВНІ ГУРТКИ 4
Туристсько-краєзнавчий 4 60
ТЕХНІЧНА ТВОРЧІСТЬ 4
Фотогурток «Світ через об»єктив» 4 60
КЗ «Царичанський Будинок дитячої та юнацької творчості» Царичанської селищної ради – комплексний заклад позашкільної освіти, в якому у 2023-2024 навчальному році працювало гуртки трьох профілів:
Декоративно-ужитковий напрямок, художня творчість ( 15 груп)
«Студія сучасного дизайну»
Гурток «Анімація»
«Вишивання»
«Килимарство»
«Дивосвіт кераміки»
«Петриківський розпис»
«Петриківська витинанка»
Спортивний напрям (4 групи)
Туристсько-краєзнавчий гурток
Науково-технічний напрям ( 4 групи)
Фотогурток «Світ через об»єктив».
Пріоритетними напрямками роботи КЗ «ЦБДЮТ», як комплексного закладу позашкільної освіти є художньо-естетичний, декоративно-ужитковий, туристсько-краєзнавчий. Гуртки працювали за такими видами діяльності: «Вишивання» «Килимарство», «Юні туристи-краєзнавці», «Джура», «Спортивне орієнтування», «Юні скаути», «Петриківський розпис», «Петриківська витинанка» «Студія сучасного дизайну», «Анімація», «Арт-студія «Зірка».
Згідно затвердженого графіка здійснювався підвіз вихованців із Преображенського, Прядівського, Бабайківського ліцеїв, Лисківської та Царичанської філій Царичанського ліцею. Протягом навчального року змінювалася мережа гуртків. Причиною зміни була відсутність та плинність керівників гуртків. А також міграція дітей, динамічні та економічні зміни в суспільстві.
Дотримання мовного законодавства
Єдиною мовою, якою проводяться заняття, заходи, ведеться документація, складаються програми, відбувається спілкування з батьками, висвітлення діяльності КЗ «ЦБДЮТ» у соцмережах є українська. Традиційно педагоги закладу взяли участь у Всеукраїнському національному радіодиктанті.
1.1. Організація системи управління закладом
Впродовж 2023-2024 навчального року адміністрація КЗ «ЦБДЮТ» продовжувала роботу по удосконаленню системи управління закладом на всіх рівнях її функціонування та життєдіяльності з метою забезпечення стабілізації позитивного іміджу і конкурентоспроможності позашкільної освіти.
Узгодженість та координація дій адміністрації спрямована на створення творчого психологічно сприятливого мікроклімату в колективі, творчості та впровадженню інноваційних форм роботи, інтеграції освітнього процесу.
Реалізація завдань на досягнення мети діяльності педагогічного колективу супроводжувалась постійною аналітичною діяльністю щодо результатів роботи з усіх напрямів позашкільної освіти, які функціонують у КЗ «ЦБДЮТ».
Така система сприяє досягненню ефективності та удосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний, системний та якісний розвиток закладу.
Внутрішні нормативні документи, що регламентували діяльність закладу у 2023-2024 навчальному році:
Статут КЗ «ЦБДЮТ», Правила внутрішнього трудового розпорядку, річний план роботи, погоджений начальником управління освіти, затверджений на засіданні педагогічної ради, протокол № 1 від 01.09.2023;
Колективний договір між адміністрацією КЗ «ЦБДЮТ» та профспілковим комітетом закладів освіти смт. Царичанка на 2021-2025 роки;
Стратегія розвитку КЗ «ЦБДЮТ»;
Внутрішня система забезпечення якості освіти у КЗ»ЦБДЮТ».
У закладі діє педагогічна рада. Протягом навчального року проведено 4 засідання педагогічної ради. Педагогічна рада визначає головні напрями розвитку КЗ «ЦБДЮТ», координує та спрямовує роботу всіх ланок в господарській та освітній роботі закладу.
1.2. Кадрове забезпечення
Забезпечували освітній 8 педагогічних працівників.
Штатний розпис закладу включає:
На початку навчального року адміністрацією закладу був складений тарифікаційний список, в якому фіксується освітній рівень педагогічного працівника, стаж роботи, тарифікаційний розряд, тижневе навантаження. У закладі 11 працівників, з них вищу освіту мають 7; стаж роботи більше 20 років – 8 працівників, до 3 років – 1. У закладі працювало 3 працівники чоловічої статі.
На сьогоднішній день гострою залишається проблема забезпечення педагогічними кадрами. Вакантними є 2.33 ставки. Причина – низька заробітна плата та соціальний статус педагога-позашкільника, а також відсутність кваліфікаційних спеціалістів.
1.3. Забезпечення доступності та якості позашкільної освіти
Додаткова освіта, яку надає КЗ «ЦБДЮТ», – це особистісно орієнтована освіта, яка максимально забезпечує розвиток дітей. В основі позашкільної освіти лежить особистісна мотивація, прагнення до знань, любов до справи, якою займаються діти.
Позашкільна освіта має великий потенціал, який на сучасному етапі досить затребуваний, це проектні та дослідницькі технології, великий досвід розроблених технологій проведення змагань, турнірів, фестивалів, акцій та інших різноманітних масових заходів, організація дозвілля підлітків та молоді.
Освітня система КЗ «ЦБДЮТ» будується на основі поєднання принципів розвитку і системності. Педагогічний аспект системної побудови психолого-педагогічної освіти передбачає самоконтроль та саморегуляцію і має структуру з компонентів, об`єднаних системними зв`язками в єдине ціле. Освітній процес закладу позашкільної освіти забезпечує раннє виявлення інтересів та здібностей дітей до певних видів навчальної діяльності (гуртки початкового рівня навчання), розвиток здібностей та обдарувань дітей, формування предметних та життєвих компетентностей та профорієнтаційне навчання (гуртки основного рівня навчання).
Розклад занять гуртків складено з урахуванням розподілу вільного часу учнів з урахуванням вікових особливостей дітей, належного забезпечення санітарно-гігієнічних норм та безпеки життєдіяльності. Тривалість занять визначено з урахуванням психофізіологічного розвитку і припустимого навантаження для різних вікових категорій вихованців.
Виховна робота. Безпечне середовище
КЗ «Царичанський Будинок дитячої та юнацької творчості» - це центр для повноцінного відпочинку дітей, реалізації дитячих талантів та обдарувань, в якому позашкільна педагогіка - це педагогіка виховання вільної дитини, яка будується на основі закону творчості, що передбачає залучення дітей до реальної співтворчості, інтелектуального діалогу, гармонізацію спілкування та успіху.
Колективом створені належні умови для адаптації вихованця у закладі позашкільної освіти. Педагоги КЗ «ЦБДЮТ» спрямовували виховний процес на морально-духовні та потенційні можливості вихованця, створили умови для досягнення життєвого успіху особистості, розвитку її індивідуальних здібностей, збереження психічного і фізичного здоров’я, активізували індивідуальну роботу з обдарованими та здібними дітьми; систематично та послідовно проводили роботу щодо підготовки вихованців до творчих конкурсів.
В умовах військових дій найбільшої актуальності набувають системи комунікації з дітьми, їхніми батьками, сім’ями та запровадження нових актуальних форм роботи. Особлива увага приділялася необхідності психологічної підтримки дітей. Педагогічний колектив активно працював із вихованцями щодо поводження в екстремальних ситуаціях, засвоєння правил поведінки під час повітряної тривоги, порядку дій при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів. Протягом навчального року підвищену увагу звертали на створення безпечного освітнього середовища, як однієї із складових внутрішньої системи забезпечення кості освіти. В умовах воєнної агресії російської федерації особлива увага приділялася національно-патріотичному вихованню гуртківців. Так, керівники гуртків проводили конкурси, ігри, змагання, збільшили кількість цікавих заходів з висвітлення історії України, козацтва. Це участь у круглих столах, участь у обласному флешмобі, присвяченому 210-й річниці з Дня народження Шевченка, в годині історії «Україна – це ми» до Дня Соборності України, поїздка у Національний центр петриківського розпису .
Педагоги разом із дітьми провели ярмарок до Дня Збройних сил України «Наша творчість тобі, Перемого!» та протягом навчального року виготовляли різноманітні поробки для продажу на благодійних ярмарках на підтримку ЗСУ беруть участь у плетінні маскувальних сіток для потреб української армії.
БДЮТ – організатор змістовного дозвілля дітей громади. Неповторні враження у вихованців залишились після: Дня відкритих дверей у БДЮТ, Гарбузового паті, Дня святого Миколая для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, свята для дітей-інвалідів «Святкова круговерть», «Новорічної історії», Дня святого Валентина, «Колодія величаємо, весну зустрічаємо», «Великодній кролик», зустрічі з волонтеркою Яриною Сонячною.
Педагоги і вихованці КЗ «ЦБДЮТ» були активними учасниками масових заходів громади.
Співпраця з організаціями
Реалізація Стратегії розвитку КЗ «ЦБДЮТ» на 2024-2028 роки» потребує урізноманітнення та вдосконалення форм співпраці з батьківською громадськістю, закладами загальної середньої, професійної, вищої освіти, соціально відповідальним бізнесом, громадськими організаціями. КЗ «ЦБДЮТ» протягом багатьох років тісно співпрацює з:
- Центром позашкільної освіти Дніпропетровської обласної ради;
- Дніпропетровським обласним дитячо-юнацьким кіноцентром «Веснянка»
- Обласним еколого-натуралістичним центром.
Товариські взаємовідносини маємо з КЗК «Публічна бібліотека». Керівник гуртка «Петриківський розпис. Петриківська витинанка» Колодяжна Л.Л. продовжує досвід інтеграційних занять у приміщенні бібліотеки. Тісна співпраця з КЗК «Комплексний музей». Зараз на базі КЗ «ЦБДЮТ» працює ФСК «Мир». Громадське об’єднання «Простір дружній до дитини» спільно з педагогами БДЮТ проводять масові заходи, тут постійно працює чілаут-зона для відпочинку та розслаблення дітей. Тут вони грають в настільні ігри, отримують психологічну підтримку кваліфікованих спеціалістів.
1.4. Організація науково-методичної роботи педагогічного колективу
Методична робота у КЗ «ЦБДЮТ» здійснюється згідно із законодавством України, нормативними документами про освіту, рекомендаціями Міністерства освіти і науки України та наукових установ, які знаходяться у сфері його управління, нормативних документів вдділу освіти виконкому Царичанської селищної ради. З метою організації системної методичної роботи був виданий наказ по КЗ «ЦБДЮТ» від 18 вересня 2023 року №24 «Про організацію науково-методичної роботи з педагогічними кадрами у КЗ «ЦБДЮТ».
Основою забезпечення педагогічної діяльності та створення інноваційного освітнього середовища у закладі є методична робота, яка представляє собою комплекс взаємопов'язаних заходів, заснованих на педагогічному досвіді і наукових постулатах. Методична робота спрямована на допомогу і забезпечення професійного зростання педагога і його творчого потенціалу, що в кінцевому результаті сприяє підвищенню рівня вихованості та освіченості гуртківців, а також їх соціалізації в сучасних умовах. Першочергове завдання методичної роботи полягає в наданні допомоги педагогам у підвищенні науково-теоретичного і методичного рівня їх професійної діяльності. Для вирішення даного завдання у закладі створена система заходів, які розробляються і реалізуються методичною службою.
Використання інноваційних технологій в процесі вивчення педагогічної діяльності керівників гуртків КЗ «ЦБДЮТ» дало змогу покращити зміст навчання, вдосконалювати форми і методи навчання, активізувати та індивідуалізувати його керуючись успішним виконанням завдань, які стояли перед педагогічним колективом на 2023-2024 навчальний рік, можна зробити висновок, що робота педагогічного колективу закладу була продуктивною. Відбулося вдосконалення роботи педагогічними кадрами, підвищення фахового рівня педагогів, їх готовність до інноваційної діяльності з метою створення необхідних умов для всебічного розвитку вихованців, збереження та зміцнення їх здоров’я та соціальної адаптації, формування в них цілісної системи соціальних, загальних та творчих компетентностей на основі особистісного підходу до потреб і можливостей дітей.
Методична діяльність педагогічного колективу була спрямована на реалізацію пріоритетних завдань 2023-2024 н.р.:
• активізацію роботи закладу з питання організації методичної діяльності, контролю ефективності, розробки педагогічних проектів;
• поглиблення підготовки і проведення семінарів, занять для педагогів закладу;
• організацію подальшої роботи з проведення моніторингових досліджень впливу методичної роботи на якість навчально-виховного процесу; відстеження ефективності процесу розвитку професійної компетентності педагогів;
• постійне зміцнення науково-методичної базу закладу;
• вдосконалення науково - дослідницької роботу педагогів і вихованців;
• спрямування роботи школи становлення професійної майстерності керівників гуртків на поглиблення обміну досвідом роботи педагогів з пошуку, підтримки і розвитку обдарованих вихованців; забезпечення високої якості навчально–виховного процесу шляхом упровадження нових педагогічних технологій; оволодіння інструментарієм вироблення власного оновленого стилю діяльності в умовах розвитку закладу.
Сутнісне поняття про мету методичної роботи на 2023-2024 н.р. дало змогу визначити провідні завдання методичної служби:
• Відповідність системи методичної роботи позашкільного навчального закладу сучасному замовленню держави.
• Науковість, що вимагає знання сучасних теоретико-методологічних основ розвитку вітчизняної та зарубіжної педагогіки, психології, соціології з питань виховання творчої особистості.
• Системність, що сприяє відпрацюванню мети, завдань, змісту, форм, методів як цілісної системи позашкільноїдіяльності.
• Послідовність, наступність, безперервність, масовість, що вимагає всебічного охоплення педагогів різними формами методичної роботи протягом навчального року.
• Творчий характер, що обумовлює максимальну активізацію діяльності педагогів.
Одним із пріоритетних було питання підвищення професійного рівня педагога через самоосвіту та самовдосконалення, тому основне завдання організованих заходів – включати педагогів у процес вдосконалення особистої кваліфікації, перетворити на об’єкт цього вдосконалення.
Підвищенню та удосконаленню методичної майстерності педагогів завжди сприяє чергова атестація. Атестація здійснюється відповідно до перспективного плану атестації педагогічних кадрів. У 2023-2024 н.р. атестацію пройшла керівник гуртка «Вишивання. Килимарство» Ткаченко Н.В., якій було підвищено тарифний розряд.
Протягом 2023-2024 н.р. педагогічні працівники плідно та творчо працювали над різними методичними темами, підвищенням свого фахового рівня. План курсової підготовки виконаний.
Педагоги закладу - постійні учасниками вебінарів, семінарів, онлайн-навчань курсів та інтернет-конференцій, про що свідчать отримані сертифікати.
ГЛАДУШ В.В.
28.09.2023 Онлайн семінар з мінної безпеки Сертифікат
29.09.2023 Онлайн курс « Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів» Сертифікат
25-26 вересня 2023 Всеукраїнський форум
«Позашкільна освіта 2023: сучасні виклики та рішення» Сертифікат
10.10.2023 ⅩⅦ Методологічний семінар з позашкільної освіти Сертифікат
15.04.2024 ⅩVⅢ Методологічний семінар з позашкільної освіти Сертифікат
ТКАЧЕНКО Н.В.
14.12
Пресконференція»Позашкільна освіта-2023:десять звершень»
Сертифікат
10.11 17 Методологічний семінар з позашкільної освіти on-line відкритої лекції «Навчальна програма з позашкільної освіти» Сертифікат
18.09 Міжнародний конкурс талантів «Євро Осінь», Київ- Лондон
Диплом,перша премія
15.04 18 Методологічний семінар «Кафедра позашкільної освіти УДУ ім.М.Драгоманова:Кращі практики підготовки педагогів позашкільної освіти» Сертифікат
28.03 3 Всеукраїнська науково-практична конференція «Проєктування змісту і технологій художньо- графічної підготовки та художньо-творчої діяльності здобувачів вищої освіти та молодих учених» Сертифікат
03.03
Обласна акція «Свою Україну любіть» до 210 річниці до дня народження Т.Г.Шевченка Подяка
31.10
4 Всеукраїнська науково-практичної конференції «Сучасні тенденції підготовки фахівців образотворчого та декоративного мистецтва:теорія,досвід,проблеми»
Сертифікат
08.04
Всеукраїнський конкурс майстрів та художників «Мальовнича Україна»
Гран-прі
24.10-26.10
Участь у 10 Всеукраїнському семінарі – практикумі з питань символіки і семантики в українській культурі «Зрима пісня України»
Сертифікат
26.10
Всеукраїнська науково-практична конференція «Дизайн- освіта у професійній підготовці майбутніх фахівців»
Сертифікат
25.09
Всеукраїнський форум «Позашкільна освіта 2023:сучасні виклики та рішення»
Сертифікат
25.11
Методологічний семінар «Забезпечення та реалізація прав дітей в позашкільній освіті в умовах воєнного стану»
Сертифікат
16.10
Психологічна безпека дорослих та дітей під час повітряної тривоги у школі Сертифікат
15.10
Дивись під ноги!
Дивись, куди ідеш!
Сертифікат
КОЛОДЯЖНА Л.Л.
28.09.23.
З нагоди Дня працівників освіти
Грамота
25-26.09.23 Учасник Всеукраїнського форуму «Позашкільна освіта 2023: Сучасні виклики та рішення» до Дня позашкілля Сертифікат
(15, годин, 0,5 кредитів ЄКТС)
08.10.23. «Освіта в умовах воєнного стану. Домедична допомога. Основи базової підтримки життя» Сертифікат (30 годин, 1 кредит ЄКТС)
12.10.23. «Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів» Сертифікат №818380823278635 (30 годин, 1 кредит ЄКТС)
21.02.24. «Перша психологічна допомога» Сертифікат
08.03.24. Обласна акція від КПНЗ «ДОДЮК «Веснянка» з нагоди дня народження Т. Шевченка Подяка
15.04.24. За участь вихованців в усіх конкурсах за 2023-2024 навчальний рік 9 Подяк різних рівнів
25-26 вересня 2023 Всеукраїнський форум «Позашкільна освіта 2023: сучасні виклики та рішення до дня позашкілля» Сертифікат
11 жовтня 2023 Психологічна безпека дорослих та дітей під час повітряної тривоги у школі Сертифікат
11 жовтня 2023 Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш! Сертифікат
15 жовтня 2023 Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів Сертифікат
14 березня 2024 Конференція «Освітнє середовище закладу дошкільної освіти: досвід, практика, інновації» Сертифікат
25 березня – 17 квітня 2024 Онлайн-курс “Ненасильницький підхід
до порозуміння та партнерства” Сертифікат
15 квітня 2024 ХVIIIМетодологічний Семінар з позашкільної освіти , on-line відкритої лекції «Кафедра позашкільної освіти УДУ імені Михайла Драгоманова: Кращі практики підготовки педагогів позашкільної освіти» Сертифікат
Навчальні програми гуртків нашого закладу були розроблені з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей вихованців, побудовані на принципах поступовості, доступності у навчально-виховній роботі, системності в організації роботи з виявлення та розвитку творчих здібностей вихованців.
Програмна база закладу містила 11 адаптованих програм. Програми, за якими працюють педагоги, схвалені педагогічною радою КЗ «ЦБДЮТ» (протокол № 01 від 01.09.2023 року) та затверджені наказом КЗ «ЦБДЮТ» від 04.09.2023 року № 22а. Програми мають 2 рівні навчання (початковий, основний) та різну кількість років навчання. При цьому в кожній передбачається наступність у засвоєнні та розвитку знань і вмінь, організація творчих звітів, відкритих занять.
Організація освітньої діяльності здійснювалася за очною формою навчання. Виконання навчальних планів і навчальним програм проаналізовано і узагальнено у наказі по КЗ «ЦБДЮТ».
У закладі розроблено «Положення про дотримання академічної доброчесності», метою якого є дотримання учасниками освітнього процесу високих професійних стандартів в освітній сфері, забезпечення сприятливого морально-психологічного клімату в колективі.
1.5. Створення системи якості освіти
Відповідно до вимог Закону України від 05.09.2017 № 2145-VIIІ «Про освіту», який почав діяти з 28 вересня 2017 року (стаття 41 «Система забезпечення якості освіти»), Закону України 22.06.2000 № 1841-III «Про позашкільну освіту», зі змінами від 16.10.2020, наказу Державної служби якості освіти України від 07.12.2020 № 01-11/78 «Про затвердження методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах позашкільної освіти», з метою аналізу стану сформованості та функціонування внутрішньої системи КЗ «ЦБДЮТ», використання системного підходу до здійснення моніторингу на всіх етапах освітнього процесу, постійного підвищення якості освіти для здобувачів позашкільної освіти та освітньої діяльності, розроблення структури внутрішньої системи забезпечення якості освіти, схвалено «Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Царичанського Будинку дитячої та юнацької творчості(протокол педради № 03 від 18.03.2021 року).
Внутрішня система забезпечення якості освіти в закладі включає:
• стратегію та процедури забезпечення якості освіти;
• систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
• оприлюднені критерії, правила і процедури оцінювання здобувачів освіти;
• оприлюднені критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної (науково-педагогічної) діяльності педагогічних та науково-педагогічних працівників;
• оприлюднені критерії, правила і процедури оцінювання управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти;
• забезпечення наявності необхідних ресурсів для організації освітнього процесу, в тому числі для самостійної роботи здобувачів освіти;
• забезпечення наявності інформаційних систем для ефективного управління закладом освіти;
• створення в закладі освіти інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування.
Розроблені та апробуються наступні матеріали, що ввійшли до Положення як додатки:
• Методичні рекоментації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах позашкільної освіти.
• Орієнтовні критерії та індикатори для самооцінювання освітніх та управлінських процесів закладу позашкільної освіти.
• Орієнтовний перелік запитань для самоаналізу.
• Анкета для педагогічних працівників.
• Анкета для вихованців.
• Анкета для батьків.
• Орієнтовна форма спостереження за навчальним заняттям.
1.6. Результативність організаційно-масової та виховної роботи закладу
Протягом навчального року вихованці творчих об’єднань були активними учасниками освітніх конкурсів, фестивалі, виставок та інших різноманітних заходів. Є нагородного різного рівня.
Прізвище, ім’я вихованця Назва конкурсу, виставки Результати
Литвин Михайло
Нестеренко Валерія
Душко Максим
Мельник Мілана Обласний образотворчий конкурс-портрет «Титани мужні рідної землі»
ПРЕМОЖЕЦЬ
АКТИВНИЙ УЧАСНИК
Студія сучасного дизайну
Зеленська Надія,
Зеленський Костя, Смусь Вікторія, Смусь Артем ХХІХ Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому дню Землі Диплом лауреата ІІ ступеня
(Український державний центр позашкільної освіти)
Студія сучасного дизайну Територіальний конкурс «Зоряний олімп Приорілля 2024» серед учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти Царичанської селищної ради Диплом лауреата ІІ ступеня
Студія сучасного дизайну Розважальний челендж «Спробуй повтори» Подяка
(КЗПО «Центр позашкільної освіти» ДОР)
Біла Кароліна Обласна акція «Свою Україну любіть», присвячена 210-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка Подяка
(КПНЗ Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр «Веснянка»)
Студія сучасного дизайну Національна руханка в вишиванках «Дякуємо ЗСУ» до міжнародного дня вишиванки в рамках Національного проєкту «Цікава фізкультура-2.0 Перезавантаження» Диплом
(Українська федерація «Спорт заради здоров’я)
Петриківська витинанка. Петриківський розпис
1. Віннікова Євангеліна
2. Зелінка Олександр
3. Толошна Ліза
1.«Творчі відтінки осені», жовтень 2023 Диплом І ступеня
Диплом ІІ ступеня
Диплом ІІ ступеня
1. Денисенко Денис
2. Хархота Аріна
3. Толошна Ліза
2. «З любов’ю до тварин 2023», листопад 2023 Диплом І ступеня
Диплом ІІ ступеня
Диплом ІІІ ступеня
1. Зелінка Олександр
2. Лісна Діана
3. Багнич Анна
4. Денисенко Денис
3. «Моя зимова казка 2024», січень 2024 Диплом І ступеня
Диплом І ступеня
Диплом ІІ ступеня
Диплом ІІ ступеня
1. Зелінка Олександр
2. Віннікова Євангеліна
4. «Любов рятує всесвіт 2024», лютий 2024
Диплом ІІ ступеня
Диплом ІІ ступеня
1. Аракелян Софія
2. Лісна Діана
3. Біла Кароліна
4. Крупко Валерія
5. Смусь Вікторія 5. Обласна акція від КПНЗ «ДОДЮК «Веснянка» з нагоди дня народження Т. Шевченка Подяки за участь
1. Марочка Дар’я
2. Марочка Марія
3. Денисенко Назар
4. Багнич Анна
6. «Мій пухнастий друг 2024», березень 2024 Диплом І ступеня
Диплом І ступеня
Диплом І ступеня
Диплом ІІ ступеня
1. Лісна Діана
2. Багнич Анна
3. Табацька Софія 7. «На крилах добра 2024», квітенб 2024 Диплом І ступеня
Диплом І ступеня
Диплом ІІ ступеня
1. Лісна Діана
2. Бараненко Дар’я
3. Багнич Анна
4. Зелінка Олександр
8. «Знай і люби свій край» Грамота (240 балів)
Грамота (240 балів)
Грамота (235 балів)
Грамота (235 балів)
1. Лісна Діана
2. Денисенко Денис
3. Багнич Анна
4. Зелінка Олександр
5. Денисенко Назар
6. Шматько Василіса 9. «Петриківка поруч», конкурс від Академії безперервної освіти м.Дніпро Чекаємо результати до кінця червня 2024 р.
1. Табацька Софія
2. Шматько Василіса
10. «Великоднє диво» Диплом І ступеня
Диплом І ступеня
1. Багнич Анна 11. «Привіт, весно!» Диплом І ступеня
ВИШИВАННЯ.КИЛИМАРСТВО
Амєліна Олександра Обласний конкурс «На кращого юного майстра народних ремесел» Диплом, друге місце
Амєліна Олександра Міжнародний конкурс талантів «Євро Осінь», Київ- Лондон
ГРАН ПРІ
Дрощенко Олександра Міжнародний конкурс мистецтв «Star Market» Диплом, друга премія
Засідько Варвара Всеукраїнський конкурс мистецтв «Різдвяне диво» Диплом, перше місце
Божко Маргарита Міжнародний конкурс «Я зможу»
Диплом, перша премія
Хуторна Анна Міжнародний конкурс талантів «Мистецька олімпіада» Диплом, перша премія
Казнадій Наталка Міжнародний конкурс «ART AVENUE»
Диплом, перша премія
Руденко Катерина
Обласний конкурс «Новорічна композиція» Диплом, перша премія
Руденко Катерина
Міжнародний конкурс мистецтв «SANTA VISION» Диплом, перше місце
Амєліна Олександра
Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно - ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» Грамота
Руденко Катерина
Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно- ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» Грамота
Манжелій Валерія
Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно- ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» Грамота
Хуторна Анна
Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно- ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» Грамота
Божко Маргарита
Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно- ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» Грамота
Засідько Варвара
Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно- ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» Грамота
Божко Маргарита
Територіальний конкурс «Зоряний Олімп Приорілля» Диплом другого ступеня
Руденко Катерина
Територіальний конкурс «Зоряний Олімп Приорілля» Диплом другого ступеня
Амєліна Олександра Територіальний конкурс «Зоряний Олімп Приорілля»
Диплом другого ступеня
Дрощенко Олександра
Територіальний конкурс «Зоряний Олімп Приорілля» Диплом другого ступеня
1.7. Соціальний захист
З метою надання кожній дитині можливості для всебічного, творчого розвитку нашим закладом позашкільної освіти до занять в гуртках, участі в масових заходах різних рівнів залучаються діти пільгових категорій, а саме: діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних сімей, діти з особливими потребами та фізичними вадами , діти-чорнобильці, діти-переселенці, діти, чиї батьки на війні.
Позашкільна освіта – це шанс для розвитку здібностей дітей із соціально незахищених категорій, яким вкрай необхідні наша підтримка та захист. У закладі складено та постійно оновлюється соціальний паспорт.
Творчі об»єднання у 2023-2024 н.р. відвідували:
• 81 дитина із багатодітних родин
• 7 чол – діти, позбавлені батьківської опіки
• 3 дітей з обмеженими можливостями
• 8– із родин внутрішньо переміщених осіб.
Педагоги закладу докладають максимум зусиль для створення сприятливого освітнього середовища для вихованців з особливими освітніми потребами та завжди радо зустрічають всіх, хто приходить пізнавати, навчатись, творити.
1.8. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності
Охорона праці у КЗ «ЦБДЮТ» реалізується відповідно до чинного законодавства (КЗпП, Закон України «Про охорону праці», Закон України «Про охорону здоров’я» тощо). Основними принципами в галузі охорони праці є пріоритет життя і здоров’я співробітників, комплексне вирішення проблем поліпшення безпеки, гігієни праці, організація роз’яснювальної роботи серед працівників в даному напрямку.
Дирекцією закладу на початку навчального року видається ряд організаційних наказів відповідного напрямку: « Про забезпечення стабільного і безпечного функціонування комунального закладу «Царичанський будинок дитячої та юнацької творчості» Царичанської селищної ради в осінньо-зимовий період 2023/2024 року», « Про організацію безпечного освітнього процесу у КЗЦ Царичанський Будинок дитячої та юнацької творчості» Царичанської селищної ради у 2023-2024 навчальному році і в період карантину», «Про вдосконалення заходів безпеки у комунальному закладі «Царичанський Будинок дитячої та юнацької творчості» Царичанської селищної ради», «Про організацію роботи з протипожежної безпеки у КЗ «Царичанський Будинок дитячої та юнацької творчості» у 2023-2024 н.р.».
Питання охорони праці завжди знаходиться у полі зору керівництва закладу, вивчається, аналізується стан охорони праці у ЗПО на нараді при директорі. За дотриманням техніки безпеки та вимог охорони праці стежить Самарська Н.І. Основними напрямками цієї роботи є розробка та проведення різних видів інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки серед співробітників закладу, перевірка справності інструментів, електроприладів, верстатів; контроль за проведенням керівниками творчих об»єднань інструктажів з дітьми з дотримання правил техніки безпеки, щодо належної поведінки.
Для працівників КЗ «ЦБДЮТ» інструктажі з охорони праці та протипожежної безпеки проводять на початку навчального року та на початку календарного року (обліковуються у спеціальних журналах). Для вихованців гуртків вступний інструктаж проводиться на початку навчального року, і потім інструктажі з ТБ керівники гуртків проводять щомісячно і обліковують їх на окремій сторінці «Облік інструктажів» в журналах обліку та планування роботи гуртка. У окремому журналі «Книга обліку інструктажів з правил техніки безпеки по закладу фіксуються проведені інструктажі дітей, які виїжджають для участі у конкурсах або на екскурсії.
У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, введенням відповідно до Указу Президента України №64/2022 від 24.02.2022 воєнного стану та наявністю загроз ракетно-бомбових ударів по закладу видано спеціальний наказ з алгоритмом дій учасників навчально-виховного процесу КЗ «ЦБДЮТ» під час сигналу «Повітряна тривога». Відповідно до нього з метою забезечення життєдіяльності усі спускаються до захисної споруди.
У закладі регулярно проводяться масові виховні заходи з питань безпеки руху на дорозі, безпечному поводженню з вогнем, електроприладами, безпечній поведінці дітей на льоду, на воді, під час прогулянок та екскурсій. Вихованці нашого закладу беруть активну участь у конкурсах малюнку з охорони праці, безпеки дорожнього руху та протипожежної безпеки. На коридорі першого поверху обладано спеціальний куточок.
1.9. Фінансово-господарська діяльність
Отримано матеріальні цінності від благодійної громадської організації «Емаус» на загальну суму 841 563 гривні (офісні меблі, планшетні комп»ютери, ноутбуки, 3Д-принтер). Замінено електроосвітлення у кабінетах гурткової роботи (туристсько-краєзнавчий, «Бісероплетіння», «Студія сучасного дизайну»), а також на коридорі першого поверху будівлі.
Змонтована система водостоку для даху КЗ «ЦБДЮТ».
Замінено 10 пластикових вікон на першому поверсі будівлі.
Замінено каналізаційні люки на території КЗ «ЦБДЮТ».
Придбано трімер для косіння трави на території закладу.
Тривають ремонтні роботи по облаштуванню захисної споруди цивільного захисту, який передано у спільне користування для учасників навчально-виховного процесу Царичанського ліцею та КЗ «ЦБДЮТ».
РОЗДІЛ II.
ОСНОВНА ЧАСТИНА. ЗАВДАННЯ ТА ЗМІСТ РОБОТИ КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ЦАРИЧАНСЬКИЙ БУДИНОК ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ» НА 2024-2025 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
2.1. Організація освітнього процесу
ПРІОРІТЕТНІ ЦІЛІ ЗАКЛАДУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
У новому 2024-2025 навчальному році заклад будуватиме свою роботу на основі аналізу роботи за минулий 2023-2024 н.р. і ставить перед собою наступні завдання:
- Формування у дітей високих патріотичних почуттів, любові до рідного краю, його культури, звичаїв та обрядів, виховання національної свідомості;
- Надання можливості вихованцям гуртків здобувати допрофесійну освіту відповідно до здібностей, уподобань та інтересів дітей;
- Оволодіння педагогами сучасними освітніми технологіями;
- Підвищення ефективності роботи з дітьми різного рівня навченості, продовження роботи зі здібними та обдарованими дітьми;
- Забезпечення прав громадян на здобуття позашкільної освіти в умовах сучасності;
- Впровадження комп’ютерних технологій та використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій для формування ключових компетентностей гуртківців;
- Виховання компетентної всебічно розвиненої особистості;
- Розширення мережі гуртків за попитом сучасності;
- Розроблення критеріїв для самооцінювання освітніх та управлінських процесів КЗ «ЦБДЮТ»;
- Участь у Всеукраїнському конкурсі педагогічної майстреності «Джерело творчості»;
- Поповнення навчально-методичного оснащення та покращення матеріально-технічної бази закладу;
- Заміна пластикових вікон у приміщенні КЗ «ЦБДЮТ;
- Ремонтні роботи;
- Заходи «Під вітрилами творчості» з нагоди 70-ї річниці КЗ «ЦБДЮТ»;
Відбувається налагодження співпраці зі стейкхолдерами.
ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Зміст Термін виконання Відповідальні Викон.
11. 1. Коригування плану роботи на 2024-2025 н.р. Серпень Адміністрація
2. Проведення комплексу заходів щодо залучення дітей у творчі об'єднання КЗ «ЦБДЮТ»: агітаційне свято «День відкритих дверей»», розміщення оголошень, рекламних роликів про гуртки закладу, виїзні майстер-класи (по закладах ЗСО громади). Серпень
Педагогічний колектив
3. Огляд готовності творчих лабораторій до нового навчального року. Серпень адміністрація
4. Укомплектування закладу педкадрами відповідно до затвердженого штатного посадового розпису. До 16.09 Адміністрація
5. Розподіл педагогічного навантаження між керівниками гуртків Серпень Директор
6. Підготовка проектів наказів щодо організованого початку навчального року.
2.09-16.09
Директор
методист
7. Складання тарифікації До 10.09 Директор
8 Організація освітнього процесу в закладі з урахуванням нормативних актів Кабінету Міністрів про введення воєнного стану в Україні. До 16.09 Дирекція
9 Співбесіда по питанню розробки та затвердження навчальних програм гуртків. До 12.09 Методист
10 Затвердження освітньої програми закладу. До 16.09 Адміністрація
11 Планування організаційної діяльності педколективу:
- формування сітки творчих об'єднань;
- формування розкладу занять
- ухвалення режиму роботи;
- погодження режиму занять;
- оформлення гурткової документації
До 16.09
До 20.09
До 16.09
До 20.09
До 16.09
Дирекція
Методист
Керівники гуртків
12 Знайомити педколектив закладу з наказами, інструкціями, листами МОН, обласного департаменту освіти, відділу освіти виконавчого комітету Царичанської селищної ради. постІйно адміністрація
13 Сформувати нові творчі об’єднання:
- «Бісероплетіння»
- «Лялька-мотанка» та інші.
До 16.09
Адміністрація
14 Провести комплекс заходів по залученню дітей у творчі об'єднання:
- розміщення інформації на сторінках соціальних мереж Facebook;
- висвітлення інформації у вигляді фото слайдів на сайті закладу;
- розміщення інформації про роботу гуртків у коридорі першого поверху КЗ «ЦБДЮТ»
- проведення екскурсій по кабінетам закладу, знайомство з керівниками гуртків;
Адміністрація,
Керівники гуртків.
15 Провести серед вихованців цикл бесід , інструктажів з правил техніки безпеки:
- правила поведінки в закладі в умовах воєнного стану
- техніка безпеки поведінки в приміщенні КЗ «ЦБДЮТ» та на заняттях т/о;
- правила дорожнього руху пішоходів;
- попередження дитячого травматизму;
- безпека руху на дорогах в зимовий період;
- правила поведінки біля водойм і річок в зимовий період;
- безпека поведінки в канікулярний період;
- пожежна безпека
- безпека користування електроприладами;
- правила поведінки у весняний період на річках і ставках;
- т/б при проведенні екскурсій
Вересень
Вересень
Вересень
Жовтень
Листопад
Грудень
Січень
Лютий
Березень
Квітень
Травень
Керівники гуртків
16 Провести професійно-орієнтаційну роботу серед гуртківців.
- Перегляд фільмів та мультфільмів «Моя майбутня професія», «Світ професій»;
- Конкурс малюнків «Ким я мрію стати»;
- Пізнавальні ігри та тренінги з профорієнтації «Погляд у майбутнє», «Карта професій»;
- Бесіда на тему «Є така професія Батьківщину захищати».
травень
Педагогічний колектив
КООРДИНАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
Проведення засідань педрад
1 Педрада
1. Про вибори секретаря педагогічної ради КЗ «ЦБДЮТ»
2. Про організацію освітнього процесу в 2024-2025 н.р.
3. Про тривалість і структуру 2024-2025 н.р.
4. Про затвердження плану роботи КЗ «ЦБДЮТ» на 2024-2025 н.р.
5. Про затвердження освітньої програми КЗ «ЦБДЮТ» на 2024-2025 н.р.
6. Про схвалення навчальних програм з позашкільної освіти гуртків КЗ «ЦБДЮТ».
7. Про проведення тарифікації на 2024-2025 н.р.
8. Схвалення алгоритму дій учасників освітнього процесу під час сигналу «Повітряна тривога» та правил поводження в захисній споруді.
02.09.24
Директор
2 Педрада-тренінг «Розвиток життєстійкості та життєздатності особистості в умовах сучасного закладу позашкільної освіти» 28.11.24
Методист
3 Атестація-2024. Самоаналіз власної діяльності керівників гуртків.
20.02.25 Методист
Керівники гуртків, що атестуються
4 Педрада-підсумок. Аналіз діяльності закладу за 2024-2025 н.р. Перспектива на новий навчальний рік. 22.05.25 директор
Контрольно-аналітична діяльність
1 Співбесіда з керівниками гуртків по питанню календарно-тематичного планування Серпень
До 16.09 методист
2 Вивчення потреб педагогів щодо самоосвітньої роботи, консультування з проблем розвитку позашкільної освіти, організації освітнього процесу, досягнень психолого-педагогічних наук.
Серпень
Вересень
методист
3
Контроль за проходженням медогляду працівниками установи.
До 2.09 Дирекція
4 Перевірка наявності медичних довідок про допуск вихованців туристистсько-краєзнавчого гуртка до занять.
До 16.09 Дирекція
5
Контроль за плануванням освітньої діяльності керівників гуртків:
- - Освоєнням нових програм
творчих об'єднань педагогами
установи;
- Набором дітей у творчі об'єднання;
- Створенням нових творчих об'єднань;
- Дотриманням вимог МОН України до освітньо-виховних планів ЗПО;
- Формування сітки гуртків з урахуванням запитів закладів загальної середньої освіти громади;
- Формування розкладу занять;
Серпень-вересень
До 16.09
До 16.09
Постійно
До 16.09.
16.09.2024 Адміністрація
6 Контроль за організацією роботи творчих об’єднань:
- Освітнім процесом;
- Організацією роботи творчих об'єднань;
- Відповідність кількості вихованців в творчих об'єднаннях Положенню про позашкільні заклади.
- Веденням журналів гурткової роботи
- Готовністю педагогів до занять
- Проведення самоосвіти педагогів
- Контроль за проходженням післядипломної освіти.
Листопад
4 р. в рік
2 р. в рік
Протягом року
Січень
постійно
ДИРЕКЦІЯ
7. Вивчення педагогічної діяльності керівників гуртків:
- спостереження за проведенням навчальних занять;
- спостереження за розвитком і формуванням ключових компетентностей;
- оцінювання діяльності здобувачів освіти під час проведення занять;
- спрямованість навчального заняття на формування суспільних цінностей;
- використання сучасних підходів, методик, технологій, обладнання та засобів навчання;
- комунікація зі здобувачами освіти.
Протягом року
Відповідно графіку
Дирекція
Дирекція
8 Моніторинг якості позашкільної освіти:
- створення безпечного освітнього середовища в кожному творчому об’єднанні
- стану дотримання вимог до навчальних програм;
- стану сформованості груп гуртків;
- дотримання санітарних вимог керівниками гуртків;
- стану ведення журналів гурткової роботи;
- стану виконання індивідуальних планів керівників гуртків, які атестуються;
- стану проходження післядипломної освіти;
- стану організації освітньо-виховного процесу в гуртках;
- стану відвідування занять гуртків вихованцями;
- стану дотримання посадових обов’язків педагогами закладу відповідно МОН України
До 16.09
До 1.10
Протягом року
До 31.12, 31.05
До 24.02
До 22.04
До 30.04
До 05.01
До 24.05
методист
Наказ
Наказ
Аналіт. Довідка
Аналіт.
Довідка
Наказ
Аналіт. Довідка
Аналіт. Довідка
Наказ
Наказ
Аналіт. Довідка
10 Аналітична діяльність:
- Аналіз затребуваності новостворених творчих об’єднань;
- Аналіз творчих досягнень вихованців;
- Аналіз участі педагогів в конкурсах педагогічної майстерності;
- Аналіз виконання освітніх програм.
До 20.11
До 26.05
До 26.05
До 29.05
Аналіт.
Довідка
Таблиця
Аналіт.
Довідка
Система роботи з педагогічними кадрами
1 Проведення інструктивних нарад:
• Освітня діяльність закладу позашкільної освіти під час дії воєнного стану в Україні;
• Нормативно-правове забезпечення освітнього процесу в закладі під час дії воєнного стану в Україні;
• Нормативно-правове забезпечення атестації педагогів ЗПО. Вимоги до керівників гуртків, що атестуються ;
• Інструктивно-методичні рекомендації планування роботи творчих об’єднань на новий 2025-2026 навчальний рік.
05.09
13.09
16.01
22.05
дирекція
2 Методичні наради. Згідно окремого плану Методист
3 Вивчення фахових потреб та інтересів педагогів, рівня їх компетентності (анкетування) лютий методист
4 Методичні консультації для новопризначених керівників гуртків.
Щосереди
методист
5 Алгоритм проведення атестації педагогічних працівників:
• Ознайомлення педколективу з нормативно-правовими документами, інструктивно-методичними матеріалами з атестації педпрацівників;
• Подання до атестаційної комісії II рівня списку педагогів, що будуть атестуватися
• Індивідуальне консультування педагогів про проходження атестації;
• Проведення творчих звітів;
• Засідання атестаційної комісії, атестація;
• Видання наказу про присвоєння (підтвердження)тарифних розрядів.
жовтень
До 10.10
До 10.10
До 01.02.2025
До 06.04.2025
КВІТЕНЬ 2025
методист
6 Участь педагогів в роботі обласних семінарів. Протягом року Педагогічний колектив
7 Огляд новинок: літератури з питання «Позашкільна освіта», освітніх веб-сайтів, Інституту модернізації змісту освіти, державних центрів позашкільної освіти, освітніх платформ.
2 р. в рік методист
8 Методична допомога педагогам в написанні творчих проектів, авторських програм. Протягом року Методист
9 Педагогічний міст «Діалог на майбутнє». 30.05 методист
Стимулювання творчої активності педагогів
1 Проведення індивідуальних бесід з педагогами з питань творчих планів. Серпень дирекція
2 Співбесіда з педагогами з метою виявлення готовності до роботи в новому н.р. Вересень дирекція
3 Діагностика творчих здібностей педагогів (анкетування). Жовтень методист
4 Ярмарка педагогічних ідей, інновацій у освітньому процесі ЗПО.
Березень Педагогічний колектив
Провести засідання педагогічних рад:
1 1) Пріоритети в діяльності КЗ «ЦБДЮТ» у 2024-2025 навчальному році»
2) Про затвердження плану роботи КЗ «ЦБДЮТ» на 2024-2025 навчальний рік»
3) Про затвердження освітньої програми КЗ «ЦБДЮТ» на 2024-2025 навчальний рік»
4) Про схвалення навчальних програм з позашкільної освіти гуртків КЗ «ЦБДЮТ»
5) Про затвердження правил внутрішнього трудового розпорядку» 13 вересня
2 1) Інтеграція волонтерства в освітній процес КЗ «ЦБДЮТ»
2) Про підсумки навчальних досягнень здобувачів освіти КЗ «ЦБДЮТ» за I семестр 2024-2025 навчального року
3) Про визнання результатів підвищення кваліфікації педагогів у 2024 році та затвердження плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників. січень
3 1) Булінг в освітньому закладі: шляхи його виявлення та попередження
2) Роль іміджу педагога в освітній діяльності учня та його соціалізації
3) Про затвердження Плану заходів по відзначенню 70-річчя закладу позашкільної освіти 26 БЕРЕЗНЯ
4 1) Про виконання навчальних планів і програм за 2024-2025 навчальний рік
2) Про підсумки методичної роботи за 2024-2025 навчальний рік
3) Про створення команди з розробки річного плану роботи КЗ «ЦБДЮТ» на 2025-2026 н.р.
4) Про попереднє тижневе навантаження педагогічних працівників КЗ «ЦБДЮТ» на 2025-2026 н.р. 30 травня
Управлінські рішення
Накази з основної діяльності
- Загальні питання
• Про розподіл функціональних обов’язків між адміністрацією установи
• Про затвердження посадових обов’язків працівників закладу
• Про підготовку до нового навчального року (серпень)
• Про медичне обстеження працівників закладу
• Про призначення відповідального за веденням ділової документації в закладі
- Адміністративно-господарська робота
• Про призначення відповідального за збереження електроенергії
• Про підготовку закладу до зимового періоду (листопад)
• Про створення комісії з інвентаризації матеріальних цінностей
• Про створення комісій для списання непридатних до подальшого використання матеріальних цінностей
• Про організацію роботи з охорони праці
• Про організацію роботи з протипожежної безпеки
• Про проведення річної інвентаризації
- Організація навчально-виховного процесу
• Про організацію підготовки плану роботи закладу на поточний рік
• Про режим роботи закладу в поточному навчальному році
• Про розподіл педагогічного навантаження в навчальному році
• Про перевірку та затвердження освітньо-виховних планів
• Про готовність творчих лабораторій до навчального року
• Про стан набору дітей у творчі об’єднання
• Про організацію роботи педагогів за індивідуальною формою навчання
• Про стан створення нових програм т\о педагогами установи
• Про апробацію авторських програм
• Про підсумки проведення рейдів-перевірок
• Про стан ведення журналів гурткової роботи
• Про результати контролю за збереженням кількості гуртківців протягом н.р.
Організаційно-масова робота
• Про участь у міжнародних, Всеукраїнських, обласних семінарах, конкурсах, акціях, змаганнях
• Про підсумки участі у міжнародних, Всеукраїнських, обласних, районних заходах
• Про проведення екскурсій, походів, змагань, експедицій та зборів
• Про підсумки проведення виховних та масових заходів позашкільного закладу
- Методична робота та атестація педагогічних працівників
• Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у навчальному році (серпень)
• Про проведення атестації педагогічних працівників у навчальному році (жовтень)
• Про вивчення системи роботи керівників гуртків, що атестуються
• Про підсумки проведення атестації педагогічних працівників у навчальному році (квітень)
• Про вивчення та узагальнення досвіду роботи педагогічних працівників
- Накази з особового складу
• Про зарахування на роботу
• Про звільнення з роботи
• Про відпустки (щорічні, без збереження заробітної плати, у зв’язку з навчанням)
• Про відзначення педагогічних працівників (преміювання)
V. Форми і зміст науково-методичної роботи,
інформаційно-методичне забезпечення
освітнього процесу.
1. Організаційна робота
№ п/п Зміст Термін виконання Відповідаль
ний Форми узаг. Відмітка
про ви конання
1 Планування освітньої діяльності Вересень методист План
2. Планування роботи методичного об’єднання керівників гуртків на 2024 -2025 н. рік. Вересень методист План
3. Організація та проведення методичних семінарів з педагогами Впродовж року методист Семінари-тренінги, ділові ігри, круглі столи
4. Забезпечення систематичного інформаційного супроводу освітнього процесу на сайті КЗ «ЦБДЮТ» Впродовж року методист Сайт
5. Зміцнення зв’язків із обласними закладами позашкільної освіти для співпраці з виконання завдань позашкільної освіти Впродовж року методист
Інструктивно-методична робота
№ п/п Зміст Термін виконання Відповідаль
ний Форми узаг. Відмітка
про
викон.
1. Підготовка наказу «Про організацію науково-методичної роботи КЗ «ЦБДЮТ» у 2024-2025 н.р. Вересень методист Педрада
2. Надання якісної методичної допомоги керівникам гуртків в розробці та вдосконаленні навчальних планів і програм згідно з сучасними вимогами; методичних розробок, матеріалів з питань методики проведення занять і виховних заходів, в оформленні ділової документації та інше постійно впродовж року методист Наради,
консультації, індивідуальні бесіди
3. Надання методичної допомогу в складанні адаптованих навчальних програм для гурткової роботи та творчих об’єднань за напрямами позашкільної світи вересень методист навчальні програми ТО
4. Надання методичної та психолого-педагогічної допомоги новопризначеним керівникам гуртків Впродовж року методист План роботи з новопризна
ченими керівниками гуртків, плани роботи наставників
5. Надавати методичну допомогу керівникам гуртків у підготовці до обласних, Всеукраїнських педагогічних конкурсів Упродовж року методист
Методичні розробки
6. Активізувати творчий потенціал педагогів та реалізовувати через різноманітні форми роботи-конкурси, фестивалі, виставки фахової майстерності Упродовж року методист Методичні посібники,
рекомендації, виступи
7. Брати участь в обласних семінарах, нарадах, конференціях з питань позашкільної роботи Впродовж року Методист,
керівники гуртків
Методичне об»єднання КЗ «ЦБДЮТ»
1. Організаційне засідання
1.1. Про планування роботи методичної ради на рік
1.2. Про індивідуальні плани самоосвіти
Вересень методист
2 Методичний дайджест «Сучасне заняття гуртка – спільна творчість керівника гуртка і вихованців» жовтень методист
3 Тренінг «Конфлікт, булінг і насильство. Відмінність понять та алгоритм дій педагога КЗ «ЦБДЮТ» Листопад методист
4. Засідання методоб»єднання «Реалізація принципу особистісного підходу до вихованців у педагогічній діяльності керівника гуртка» листопад методист
5 Методична нарада «Національно-патріотичне виховання як пріоритетний напрямок виховного процесу закладу позашкільної освіти в умовах сьогодення» грудень
6 Засідання методоб»єднання «Професіоналізм та інформаційно-технологічна компетентність педагогів – запорука якісного освітнього процесу у КЗ «ЦБДЮТ» березень методист
7 Аналіз результативності методичної роботи в закладі позашкільної освіти за навчальний рік
Травень методист
Школа вдосконалення професійної компетентності педагогів
1. Тест-самооцінка на виявлення рівня сформованості професійних умінь керівників творчих об»єднань Жовтень методист Педагогічна майстерня
2. «Цифрова компетентність сучасного педагога-позашкільника» Грудень методист Прес-реліз
3. «Сучасні методи та засоби організації заняття в позашкільному закладі» Лютий методист Педагогічний інтенсив
4. «Тайм-менеджмент для педагога» Квітень методист Дискусійна гойдалка
VI. Безпека життєдіяльності учасників освітнього процесу
та охорона праці.
1. Контроль за виконанням діючого законодавства, правил, стандартів, норм, положень охорони праці та техніки безпеки. Постійно Директор
2. Організація діяльності щодо дотримання правил техніки безпеки під час освітньо-виховного процесу в умовах воєнного стану. Протягом року Директор,
Відп. за охорону праці
3. Організація діяльності учасників освітнього процесу піл час повітряної тривоги :
Ознайомити учасників освітнього процесу з місцем розташування захисної споруди і правилами поведінки під час евакуації в укритті;
Провести заходи з реагування на надзвичайні ситуації на випадок отримання сигналу повітряної тривоги;
Розміщення всіх покажчиків руху для швидкого і безпечного проведення евакуаційних заходів;
Визначення відповідальної особи, яка супроводжуватиме учасників освітнього процесу під час евакуації та укриття в захисні споруди;
Визначення відповідальних осіб, які після евакуації перевіряють заклад на наявність присутніх вихованців за межами захисної споруди.
До 16.09
Вересень
Вересень
Протягом воєнного стану
Протягом воєнного стану
Педагогічний колектив
Керівники гуртків
Дирекція
дирекція
дирекція
4. Перевірка наявності у кабінетах інструкцій для працівників щодо всіх видів праці та використання обладнання. Вересень Директор,
Відп за охорону праці
5. Проведення вступного, первинного та повторного (по потребі) інструктажів для працівників закладу. Вересень Директор
Відп. за охорону праці
6. Перевірка забезпеченості закладу первинними засобами пожежогасіння та обладнання кабінетів вогнегасниками. Жовтень Директор
Завгосп
7. Інструктажі з ТБ, правил безпеки дорожнього руху, протипожежної безпеки для вихованців та педагогів. Протягом року Відп. за охорону праці
8. Проведення організаційної роботи з профілактики дитячого травматизму під час НВП. Протягом року дирекція
9. Складання графіку щорічних відпусток працівників згідно з чинним законодавством. Грудень Директор
10. Поновлення інформації в куточках охорони праці, пожежної безпеки та дорожнього руху. Систематично Дирекція
Керівники гуртків
11. Проведення виховних заходів з безпеки життєдіяльності та профілактики дитячого травматизму. Постійно Керівники гуртків
12. Контроль за проведенням інструктажів з вихованцями та записами в журналах гурткової роботи. 2 рази в рік Відп за охорону праці
УІI. ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМІСТОВНОГО ДОЗВІЛЛЯ
ШКОЛЯРІВ І МОЛОДІ
№
п/п Зміст діяльності Термін виконання Відповідальні Примітка
1 Провести традиційне свято Дня відкритих дверей . Виїздна презентація гурткової роботи закладу. 12 Вересня
Дирекція
Керівники гуртків
2 Тиждень безпеки життєдіяльності «Правила дорожні – корисні для кожного» вересень Методист, керівники гуртків
3 Заходи у гуртках до Дня миру 20 вересня Творчі об’єднання
4 Святкове привітання до Дня позашкілля. 25.09.2024 р.
дирекція
5 До Дня Українського козацтва провести веселі розваги «Витоки козацького духу». Жовтень
Керівники гуртків
6 Осінні канікули. Фотоподорож по рідному краю. 23-27 жовтня Гурток «Петриківська витинанка. Петриківський розпис»
7 Тім – білдінг під час війни
«Ресурс згуртованого колективу» (Колективна толока на території закладу) жовтень трудовий колектив
8 День української писемності. Долучитись до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. 25.10.2024 Педагогічний колектив
9 Конкурсно-розважальна програма для дітей «Гарбузове паті» жовтень Керівники гуртків
10 Участь у обласному конкурсі «Чарівний світ книжок» жовтень Гуртка «Вишивання»
11
Тиждень знань правил пожежної безпеки «Навчіться сьогодні, щоб бути в безпеці і вижити завтра» листопад Методист, Керівники гуртків
12 Захід «Повага до різноманітності – шлях до єднання» (до Міжнародного дня толерантності) 15 листопада Методист, керівники гуртків
13 До Дня Гідності та Свободи «Моя відповідальність за майбутнє України» листопад Керівники ТО
14 Виготовлення вітальних листівок воїнам до Дня Миколая листопад Гурток «Петриківська витинанка. Петриківський розпис»
15 Участь у обласному конкурсі-виставці «На кращого юного майстра народних ремесел» листопад Керівники гуртків
16 Акція «16 днів проти насильства» (виховні заходи в гуртках) з 25.11.-10.12.24р. Керівники гуртків
17 Виставка дитячих творчих робіт «Зимові візерунки» грудень Гурток «Петриківська витинанка. Петриківський розпис», Арт-студія «Зірка»
18 Захід «Світом Миколай мандрує та добро усім дарує» 18-19 грудня адміністрація
19 Участь у обласній виставці декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» Березень-квітень Керівники гуртків декоративно-ужиткового напрямку
20 Виставка творчих робіт до свята Великодня Квітень
. Гурток «Вироби із соломки», «Бісероплетіння», «Петриківська витинанка» Арт-студія «Зірка»
21 Участь у святі, приуроченому Міжнародному Дню захисту дітей. 01 червня Гуртки КЗ «ЦБДЮТ»
УІІІ. НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ
№ Зміст діяльності Термін виконання Відповідальні
1 День захисників та захисниць України.
Участь у онлайн челенджі «Герої з нами» Жовтень
Керівники гуртків
2 Участь у обласному заході «Сила нескорених» 01 жовтня Гуртки «Вишивання»,
«Бісероплетіння»
3 Інформаційно-пізнавальна хвилинка «Моя мова – моя гордість» (до дня української мови та писемності) жовтень Керівники ТО
3 Участь в акції «Запали свічку пам»яті. Україна пам»ятає» (до дня жертв Голодомору) листопад Гуртки КЗ «ЦБДЮТ»
4 Флешмоб «Ланцюг єднання» (до Дня Соборності України) січень Гуртки БДЮТ
5 Хвилина пам»яті «20 лютого: день, що змінив хід історії» (до Дня Героїв Небесної Сотні лютий Керівники гуртків
9 Прийняти участь у мітингу
«Чорнобиль - біль України». 26.04.2025р. Педагогічний колектив
10 Участь у Всеукраїнській виставці-конкурсі «Талановиті! Наполегливі!» Квітень Керівники гуртків
11 Відзначення Дня Європи: «Об’єднана Європа й Україна – колективна безпека». Травень
13.05.25р.
Керівники ТО
12 До Дня вишиванки.
Флешмоб «Одягнімо вишиванки, друже, як одвічний предків талісман».
Дефіле у вишиванках «У ній дух народу воскреса й живе» Травень
20.05.25р. Педагогічний та учнівський колектив
ІХ . СПІВПРАЦЯ КЗ «ЦАРИЧАНСЬКИЙ БУДИНОК ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ», СІМ”Ї І ГРОМАДСЬКИХ ОБ»ЄДНАНЬ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ
1 Залучення батьків до організації освітнього процесу.
Проводити Дні відкритих дверей з метою ознайомлення батьків з методикою роботи керівників гуртків.
Вересень
Дирекція
2 Проведення батьківських зборів в творчих об'єднаннях. Розгляд пропозицій та зауважень батьків. Пр.року Педагоги
3 Створення батьківського комітету в творчих об'єднаннях. Жовтень Керівники
гуртків
4 Створення батьківської ради ЗПО.
Жовтень Дирекція
5 Залучати батьків до освітньо-виховного процесу:
участі у відкритих заняттях, масових заходах, майстер-класах, виставках;
організації концертів, поїздок, екскурсій, творчих зустрічей; Пр.року Педагоги
6 Анкетування батьків з актуальних питань ЗПО з метою з'ясування їх думок щодо рівня роботи педагогів. ІІ сем. Керівники гуртків
1. Вивчення сім'ї.
Проведення анкетування серед гуртківців:
"Спілкування в сім'ї";
"Організація дозвілля в сім'ї";
Листопад
Педагоги
2. Робота консультативного пункту для батьків "Проблемні питання". Пр.року методист
3. Індивідуальні бесіди для батьків. Пр.року Керівники гуртків
4. Співбесіди з батьками з метою створення інтересу до позашкільної діяльності.
І сем. Керівники гуртків
Громадські організації, фонди, об’єднання
1 Співпраця з ГО «Дніпровська ліга соціальних працівників». Участь у проекті «Соціальні ініціативи для сімей з дітьми, на рівні громад, у Дніпропетровській області» Протягом року Педагогічний колектив
2 Співпраця з ГО «Промінь Дніпро» у проєкті «Життєво важлива, гендерно чутлива та інклюзивна допомога для постраждалих від конфлікту людей усіх статей в Україні» Протягом року Педколектив
Співпраця з закладами позашкільної освіти області, установами селища
1 Участь у заходах обласного кіноцентру «Веснянка» постійно педколектив
2 Співпраця із закладом позашкільної освіти Дніпропетровської обласної ради постійно педколектив
3 Спільні заходи з КЗК «Публічна бібліотека» ЦСР, КЗК "Комплексний музей історії" Царичанської селищної ради,Царичанською дитячою мистецькою школою. постійно педколектив
ХІІ . ФІНАНСОВО – ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ.
1 Тарифікація педагогічних кадрів. Вересень Дирекція
2 Складання кошторису на поточний рік.
Вересень Дирекція
3 Підготовка кабінетів для гурткової роботи.
До 16.09. Завгосп
Кер.гурт.
4 Осіннє впорядкування території установи. Жовтень Завгосп
5 Контроль за використанням енергії, водних ресурсів. Пр.року Завгосп
6 Капітальний ремонт укриття закладу відповідно до вимог. Пр. року Завгосп
7 Інвентаризація матеріальних цінностей. У визначений термін Завгосп
8 Планування фінансово-господарської діяльності на 2024-2025 н.р. Пр.року Дирекція
План затверджено на засіданні
педагогічної ради КЗ «ЦБДЮТ»
« « вересня 2024 року
Директор КЗ «ЦБДЮТ» Валентина СЕРГІЄНКО