Виховна робота

Сценарій 

проведення ІІ-го етапу конкурсу учнівського самоврядування 

«Лідер року »


ВЕДУЧА-1: Доброго і світлого дня усім, хто сьогодні присутній у нашому гостинному Будинку.
ВЕДУЧА-2: Ми раді всіх вас привітати на конкурсі учнівського самоврядування «Лідер року-2015».
ВЕДУЧА: Органи дитячого самоврядування шкіл району крок за кроком виходять на шлях вирішення багатьох шкільних проблем. Виконуючи роботу з власної ініціативи, відчувають свою значимість, прагнуть до самовдосконалення, якісного творчого росту лідери дитячих об»єднань. Сьогодні ми підводимо підсумки І етапу конкурсу та визначимо кращого лідера шкільних дитячих організацій району.
Слово для підведення підсумків І етапу конкурсу учнівського самоврядування «Лідер року-2015» надається________________________________________________________________________________________________________________________
ВЕДУЧА: А зараз ми вітаємо на цій сцені учасників ІІ етапу районного конкурсу учнівського самоврядування «Лідер року-2015».
ВЕДУЧА: Її життєве кредо: «Світ належить оптимістам, песимісти – тільки глядачі». Має творчий потенціал. Усвідомлює, що шкільне самоврядування повинне працювати потужно, динамічно та результативно. Знайомтесь: ВОРОН МАРИНА – лідер ЗОШ с. Молодіжне.
ВЕДУЧА: Його найулюбленіше захоплення – різьба по дереву. Переможець районних та обласних конкурсів народних ремесел. Головне його завдання : щоб кожен учень ішов до школи із задоволенням і гарним настроєм, тому бере активну участь у відстоюванні прав та інтересів учнів школи. Лідер Китайгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів НОСАКОВ ЄВГЕНІЙ.
ВЕДУЧА: Наступна учасниця конкурсу створила власну Президентську програму, яка допомагає зробити рідну школу ще кращою. Живе за правилами трьох літер «Н» - «Немає нічого неможливого». КРАВЧЕНКО УЛЬЯНА – лідер Преображенської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
ВЕДУЧА: Музика для нього невід»ємна частина життя. Тому не уявляє себе без сцени. Переконаний, що президент школи зобов»язаний розуміти, що це не просто посада, а це відповідальність за всіх, хто довірив тобі право діяти від імені багатьох. Лідер Ляшківської ЗОШ І-ІІІ ступенів КОСОЛАПОВ ВОЛОДИМИР.
ВЕДУЧА: Багаторазова призерка районних та обласних конкурсів з української мови імені Петра Яцика. Активна учасниця шкільних та районних виховних заходів, конкурсів. Лідер найбагаточисельнішої дитячої організації району. Мріє зробити життя в школі – різноманітним. СЕВАСТЬЯНОВА АНАСТАСІЯ – лідер Царичанської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
ВЕДУЧА: Учасники сьогоднішнього дійства – переможці І етапу конкурсу учнівського самоврядування. Ваші знання, активність, уміння імпровізувати і спілкуватись, самостійні дії буде оцінювати журі:
1. Полупанова Н.М. – завідуюча КЗ «Районний методичний кабінет» Царичанської районної ради
2. Дубовик Леся Дмитрівна -    _______________________________________________________________________________________________________________________
3. Сураєва Людмила Михайлівна – методист КЗ «Районний методичний кабінет»
ВЕДУЧА: Налаштуватись на діловий стиль спілкування, включитися у конкурсну боротьбу та найближче познайомитися з нашими учасниками допоможе конкурс «Презентація «Я – лідер». 
Згідно жеребкування першим презентує свою діяльність_________________________________________________________________________________________________________________________
ВЕДУЧА: Дякуємо конкурсантам за цікаві, творчі, оригінальні, змістовні презентації. І переходимо до наступного конкурсі, який має назву «Словник лідера».
ВЕДУЧА: Конкурс проходитиме у вигляді вікторини. Кожен учасник вікторини обирає собі завдання, які необхідно розкрити. Поки наші конкурсанти готуються, для вас співає____________________________________________________________________________________________________________________________
ВЕДУЧА: Запрошуємо першого учасника конкурсу (виступ конкурсантів).
ВЕДУЧА: Досягати взаєморозуміння між людьми – це мистецтво. Успіх будь-якої справи – це перш за все невимушене спілкування однодумців. Наші учасники зараз продемонструють уміння спілкуватися з ровесниками.
(Година спілкування).
ВЕДУЧА: Якщо людина чимось захоплюється в житті, плекає мрію, до чогось прагне, то й життя для неї буде сірим, буденним і вона стен його творцем, а не лише спостерігачем.
Ми зараз дізнаємося, якими талантами володіють наші конкурсанти.
(«Наші таланти»).
ВЕДУЧА: Конкурсна програма добігає кінця. Журі готується підвести підсумки. А вас вітає_____________________________________________________________________________________________________________________________
ВЕДУЧА: А зараз надаємо слово журі для підведення підсумків конкурсу та визначення переможця районного конкурсу учнівського самоврядування «Лідер року – 2015».
(Вручення нагород)
ВЕДУЧА: На цьому наш конкурс завершується. Ми дякуємо всім учасникам за участь. Гостям і вболівальникам – за щиру підтримку. І нехай не всі із вас стануть великими людьми, успішними у кар»єрному рості, головне – бути великим у малому. Бо навіть «маленька людина» з почуттям гідності і громадянською позицією може для світу зробити набагато більше, ніж люди з великими повноваженнями. У цьому я переконана.
До побачення. До нових зустрічей!

 КЗ «ЦАРИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ БУДИНОК ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ»


06 листопада 2015 року

Сценарій розважального вечора
“Зустріч у фітовітальні Kалинка”

   В залі розташована виставка робіт гуртківців “ Лікарські рослини в творчості дітей” ( гуртки “Народні ремесла”, “Бісероплетіння”, “Студія сучасного дизайну”, “Петриківська витинанка”, “Народна вишивка”, Cувенір”.
Обладнання: рушники, серветки, букети з сухих квітів,калини, горобини, засушені трави, мультимедіа, записи пісень з назвами рослин, збірник фото “Лікарські рослини”, призи: горіхи, яблука, груші, варення; чашки, чайники, варення для чаювання.

Ведуча: Доброго вечора, дорогі гості, любі діти! Це наша перша зустріч у цьому навчальному році. Тому, хочу побажати, щоб вона була такою ж приємною, як і довгоочікуваною. Сьогодні ми раді вітати вас у фітовітальні     “ Калинка”. “Чому фітовітальня, що це таке?”, - запитаєте ви. Та тому, що вітальня – це місце зустрічі друзів, а “фіто” означає “рослина”. Отже, ми раді вас зустріти і поговорити про лікарські рослини України.
Ведуча: Лікарські рослини дуже важливі для нас. Вони мають цілющі властивості, приваблюють своєю красою, створюють хороший настрій. Більшість рослин України цілющі.
В різні часи ставлення до лікарських рослин було різним. Людей ,які знали про їхні властивості оголошували чаклунами і переслідували. Але завжди, особливо в сільській місцевості, народ з шаною і повагою ставився до чарівного зілля, користувався його силою при лікуванні різних недугів. І зараз поряд із традиційними медичними засобами існує лікування трав’яними зборами, гомеопатичними препаратами.
У нашій вітальні ви дізнаєтесь більше про цілющі скарби природи, насолодитесь напоями з лікарських трав, скуштуєте вітамінне варення, візьмете участь у іграх, вікторинах, аукціоні.
Ви вже оглянули виставку? Сподобалось вам? Які рослини ви впізнали? (Відповіді.)

1.Конкурс Угадай рослину.
( По фотографіях на екрані відгадати назву лікарської рослини.)
Пригадати лікарські рослини вам допоможе перший конкурс, який називається Відгадай. Увага на екран! Шановні діти, зараз ви уважно розглянете фото на екрані і швидко піднімете руку, щоб відповісти, яка саме рослина зображена на фото. Все зрозуміло?
2. Вікторина.
А чи знаєте ви, коли збирають рослини, щоб вони були найкорисніші?
З 8.00 до 17.00 год. В суху погоду;
Бруньки – березень, квітень до розпускання листя;
Кора – квітень, травень – коли по стовбуру йде вода з розчиненими в ній поживними речовинами;
Листя – до або після цвітіння;
Квіти – на початку цвітіння;
Трава – на початку або під час повного цвітіння рослини; 
Плоди і насіння – повністю достиглими;
Корені, кореневища,бульби, цибулини – коли наземна частина рослини зів’яла або навесні до початку росту.
Молодці! А зараз:
3. Конкурс Угадай пісню та виконавця .
1.” Червона рута” ( Софія Ротару, Назарій Яремчук)
2.” Подорожник-трава” ( Валентина Легкоступова)
3. “Калина” ( Софія Ротару)
4. “Лаванда” ( Софія Ротару)
5.” Ромашки-ромашки”
6. “Черемуха” (Олександр Данцевич)
7.” Белая черемуха” ( Анна Герман)
8.” Ландыши” ( Гелена Великанова)
9.” Белые ромашки” ( Ненси)
10.” Три чайних розы” ( Светлана тернова).




4. Вікторина .
Як правильно висушити рослини, щоб зберегти їх цілющі властивості?
Всі рослини сушать в затінку!
Бруньки розстеляють тоненьким шаром;
Кору – тонким шаром;
Листя розстеляють тонким шаром;
Квіти – розстеливши або підвісивши у віничках;
Трава – розстеливши або підвісивши у віничках;
Плоди - на решітках;
Корені – очистивши.

5. Конкурс Дегустація.
Два гравці куштують запропоновані відвари лікарських рослин, позначені числами. Завдання: відгадати з чого зроблені відвари і записати відповідність число-рослина.
А поки гравці працюють, ми проведемо аукціон.

6. Аукціон.
( Лот, який розігрується – баночка варення з цілющих ягід.)
Продовжимо наш вечір аукціоном. Його умови: називати по черзі лікарські рослини, не повторюючись. Чиє слово буде останнім, той і отримає лот.
Підведемо підсумок конкурсу “Дегустація”.

7. Конкурс” Чорний ящик”.
Щоб наш вечір був ще цікавішим, вам потрібно включити свою увагу і відгадати, що знаходиться в коробці. За правильну відповідь забираєте річ собі.
1.Народжується з квітки,
   Його всі люблять дітки,
   Заліза в нім багато,
   Рум’яне і хрустке!
   А ну, скажіть, малята, то що ж воно таке? ( Яблуко.)
2. Хоч і гарний має цвіт,
   Але кислий його плід.
   Вітаміном С багатий,
   Жовтий, у прищах, пузатий! ( Лимон.)
3. І червона, й соковита,
   Та гірка вона все літо!
   Припече мороз – вона
   Стала добра і смачна! ( Калина.)
4. Ріс на грядці молодець.
   Хап за чуба – та й кінець.
   Бо без нього, кажуть люди,
   Борщику у нас не буде! ( Буряк.)
5. На городі виріс дужий,
   Круглий, жовтий і байдужий
   До червоних помідорів,
   До капусти і квасолі.
   Хто цей гордий карапуз?
   Здогадалися? ( Гарбуз!)
6. Кожушки цупкенькі,
   Зернята смачненькі.
   Щоб до них дістатись,
   Треба постаратись! ( Горіхи.)
7. Він гіркий такий один!
   На городі виріс  ( хрін).
8. У темниці виростає,
   Та біленькі зубки має.
   Хоч гіркий він і пекучий,
   Та корисний і цілющий! ( Часник.)
9. Багато ягід на гілках,
   Їх в зимку любить кожен птах.
   Не їсть ту ягідку людина,
   Гірка й несмачна  ( горобина).
10. Той, хто їсть його, той знає -
      Всіх мікробів убиває.
     Овоч цей корисний дуже,
    Хоч від нього сліз калюжа. ( Цибуля.)
11. Як достигнуть - наче мед,
    І не вирватись з тенет!
    Ос від них не відігнати,
    Люблять теж їх смакувати! ( Груші.)
12. Квітка пишна, квітка гожа,
    На троянду трішки схожа.
    На кущах вона зростає.
    Хто із вас цю квітку знає? ( Шипшина.)
13. Навесні цвітуть, мов свічі,
    Заглядають сонцю в вічі.
    А під осінь ті свічки
    Вдягнуть з голок кожушки! ( Каштани.)
14. На порічку дуже схожа,
    Круглолиця і пригожа,
    Вітамінами багата,
    Чорношкіра і пузата! ( Чорна смородина.)
15. Лист різний із оксамита,
    Соком ягідка налита,
    А для хворої дитини
    Кращі ліки – чай з  ( малини).
Ведуча: Молодці! Завдання виявилось зовсім не важким.
Сподіваємося, що ця інформація буде корисною для вас.
А зараз чаювання і дискотека!



Для призів: 1-й конкурс – горіхи;
                       2-а вікторина – яблука;
3-й конкурс -  груші;
4-а вікторина – яблука;
 Дегустація – баночка  варення або джему;
6. Аукціон – велика банка варення з цілющих ягід;
7. В ящику: яблуко, лимон, калина, буряк,гарбуз, горіхи, часник, горобина, хрін, цибулина, груша, шипшина, каштан, чорна смородина, малина.

  

 


 «ДО ПІСНІ ВІРНАЯ


ЛЮБОВ»

(Сценарій творчого вечора, присвяченого 10-річчю вокально-естрадного гуртка
під керівництвом Оксани Ромашко Царичанського БДЮТ)
Звучить музика. За кулісами слова на фоні музики:
Усе з чогось початок свій бере:
З маленького джерельця –  тут ріка тече
Із зернятка повиростають квіти
І, також, як вони, розквітнуть діти…
Так само й день розпочинає ранок – 
Ласкавий, сонячний світанок.
На екрані проморолик «Наши звонкие голоса»
На сцену виходять учасники ансамблю «До-мі-солька»
1. Музичний номер: «Пісня-побажання»
Ведуча: Добрий день, дорогі діти, шановні батьки, гості!
Сьогодні ми раді вітати Вас у нашому залі на святкуванні 10-річчя вокально-естрадного колективу Царичанського БДЮТ під керівництвом Оксани Ромашко.
               
                Усе з чогось початок свій бере… Цікаво, а з чого розпочався вокально-естрадний гурток Будинку дитячої та юнацької творчості? Мабуть, із людини, яку 10 років тому прийняли на посаду керівника вокального гуртка. З тих пір БДЮТ – для неї життя і творча праця. Ми запрошуємо на сцену керівника вокально-естрадного гуртка БДЮТ, незмінну ведучу всіх районних свят, золотий голос Приорілля – Оксану Олексіївну Ромашко.
Звучать оплески глядачів,
 молодші вихованці гуртка дарують квіти своєму керівнику
Ведуча: Слово для привітання надається методисту комунального закладу Царичанський районний методичний кабінет Людмилі Михайлівні Сураєвій.
2. Звучить пісня «Сад молодий» у виконанні Софії Белькевич
3. Далі пісня «А я бажаю вам добра». Виконує Тетяна Зеленська
Ведуча: Дорогі гості, шановні батьки! Сьогодні ми запросили Вас не просто на святковий концерт, а й поринути у казкове дитинство.
4. Звучить пісня «Лампа Алладіна»
Ведуча: Початок – це не лише педагог, а й діти. Якими невпевненими та несміливими вони прийшли до Вас у гурток. І хоч минуло зовсім мало часу, вони вже готові показати, на що здатні.
                Зустрічайте наймолодших іменинників, вихованців 1-го року навчання вокально-естрадного гуртка.
5. Пісня «Раз ладошка». Виконують Віка Білецька та Мілана Уразко
Ведуча: Дівчата, що з’являться зараз на сцені, трішки старші, але все рівно вони ще маленькі зірочки свого керівника.
6. «Мамин день». 
Виконують Саша Чередниченко, Настя Губенко та Юля Колодяжна
Ведуча: За роки роботи Оксана Олексіївна вчила співати не лише дівчат, а й хлопчиків. Але вони менше мріють про зіркове життя. Тож стають старшими, цікавляться футболом, автомобілями, туризмом. Але в сьогоднішній програмі все таки                  прозвучить. Зустрічайте чудовий дует у складі Юлії Єршової та Павлика Чернявського.
7. Звучить пісня «Семечки»
Ведуча: Ось так, як сузір’я галактик складаються із великих і маленьких зірочок, у цій Дитячій галактиці об’єднуються маленькі і великі творчі досягнення вихованців, які щороку з’являються на освітньому просторі. Формуються сузір’я зірочок, ім’я яким – просто діти, та навіть не діти, а вже «справжні дівчата».
8. Звучить пісня «Справжні дівчата»
Ведуча: Шановні друзі, привітаємо оплесками наше нове сузір’я юних зірочок»Міні тріо» у складі Каріни Котенко, Софії Белькевич та Діани Колісниченко.
9. Звучить пісня «Инопланетяне»
Ведуча: За 10 років скільки дітей приходило до гуртка! Із кожним Оксана Олексіївна багато і ретельно працювала. І завжди намагалася бути для них взірцем. А скільки чудових музичних номерів було зроблено за ці роки, які радували наших земляків. Звичайно, без допомоги у такій справі дуже важко. Але завжди поруч були люди, готові прийти на допомогу. Адже учасники ансамблю «До-мі-солька» з’являються не лише на сцені БДЮТ. Їх виступи заслуговують на площадки районного і обласного масштабу. Запрошенням на районну сцену вони завдячують директору районного Будинку культури Наталії Миколаївні Ключенковій. Із задоволенням запрошуємо її до мікрофона.
Виступ Наталії Миколаївни Ключенкової
Ведуча: Творча праця педагога полягає в тому, щоб посіяти добро в душі дитини і залишити назавжди в ній слід. А коли учні розправляють крила і стають поруч з учителем – це додає ще більшої наснаги педагогу. Зараз на цю сцену вийдуть не юні вихованці, а достатньо професійні співаки, постійні учасники районних та обласних концертних програм – випускниці вокально-естрадного гуртка: Крістіна Ключенкова, Олена Майна, Настя Коваль. Зустрічайте! 
10. Звучить пісня у їхньому виконанні:________________________________
Ведуча: Яка краса! Усе життя в акорди перелить,
З високих дум і почуття
Нове життя творить.
Нести любов, будити гнів,
Творити чудеса…
О, вищий гнів, натхненний спів!
Яка у нім краса.
11. «Вечорниці». Виконує творчий колектив «Лайм».
Ведуча: Підтримайте оплесками шоу-квартет «Лайм» у складі: Каріни Чернової, Юлії Кравченко, Анастасії Севастьянової та Анни Мовчан.
12. Пісня «Карпати». Виконує «Лайм»
Ведуча: Я бачу, більшість глядачів – мами наших іменинників. Саме мама є для кожної дитини найближчою людиною, порадницею, підтримкою. Її оберегом.
13. Звучить пісня «Мамин оберіг» у виконанні Тетяни Зеленської
Ведуча: Ніхто не знає, звідки з’являється у людини талант та обдарованість. Чому одні мають хист співати, інші легко вивчають багато мов, а хтось створює неймовірні полотна, що живуть у віках. У народі кажуть: «Божа іскра є в людині». Педагоги, які працюють з дітьми, впевнені, що така іскра є в кожній дитині. Потрібно її тільки вчасно розгледіти і допомогти розвинути. Якісне виховання дитини залежить від багатьох чинників. І далеко не останню роль, можна навіть сказати, що одну із ключових відіграє школа. А для наших вихованців –це Царичанська ЗОШ І-ІІІ ступенів. На сцену запрошуємо її завуча по виховній роботі Людмилу Миколаївну Опенько.
Звучить вітання від Л.М.Опенько
Ведуча: День народження у вас
Не сумуйте, веселіться,
День народження у вас
Друзям всім ви посміхніться.
Сьогодні «До-мі-сольку» вітає дружній колектив «Натхнення» під керівництвом Людмили Миколаївни Попової.
14. Танок «Матрьошки»
15. Куплети Курочкіна у виконанні Вови Макатухи та Олі Тимошенко. (Художній керівник Володимир Васильович Макатуха)
16. Звучить пісня «Оставайся мальчик с нами» у виконанні «Лайм»
Ведуча: І знову для вас звучить шоу-квартет «Лайм» пісня «Venys»
17. Звучить пісня «Venys»
Ведуча: Сьогодні керівник ансамблю «До-мі-солька» може пишатися своїми вихованцями, а особливо тими, які прийшли до вокального гуртка разом із нею і співають протягом всього періоду її роботи в БДЮТ. Зустрічайте Інна Хархота з піснею «____________________________».
18. Звучить пісня у виконанні Інни Хархоти
Ведуча: Якщо хтось думає, що для того щоб ваша дитина гарно співала, потрібно лише записати її на гурток, то ви глибоко помиляєтесь. Для батьків це теж непомірний клопіт: відвідування занять, розучування пісень, головний біль від не завжди вивчених уроків, фінансові витрати на костюми та поїздки. Надається слово батькам.
Виступи батьків
Ведуча: Зорепад ощасливив ніч, 
Що так сумно дивилась в нікуди.
Зорі падали тихо, як дощ
І світилося, сяяло всюди.
Діамантовим блиском роси
Звуком ніжним тонкої сопілки
Розсипались частинки краси – 
Діти світлої матері – зірки.
           Зустрічайте справжній зорепад сьогоднішніх іменинників, вихованців вокально-естрадного ансамблю «До-мі-солька».
19. Звучить пісня «Не уроните шарик»
Ведуча: Вітаємо наших іменинників – це діти обдарованості, діти таланту, діти ХХІ сторіччя.
20. Звучить пісня «Дети солнца»
Ведуча: А зараз свою колегу з творчим ювілеєм хочуть привітати працівники БДЮТ.
Вітання від колег
Ведуча: Шановні іменинники, сьогодні вас прийшла привітати найближча всім людина в Будинку дитячої та юнацької творчості – директор Валентина Григорівна Сергієнко. Їй надається слово.
Вітання від директора БДЮТ, 
нагородження грамотами дітей, керівника, батьків.
Директор: Ось і настає найприємніша мить сьогоднішнього свята.
Ведуча: Яка це? Невже фінал?
Директор: Та ні! Іменинний торт! Який же День народження без нього!
Звучать фанфари. На сцену вивозять торт. Гуртківці задувають свічки.
Ведуча: Керівнику вокально-естрадного гуртка надається право розрізати святковий торт. Ось наше свято і наблизилося до завершення. Але життя триває… Тож побажаємо щасливої творчої долі вихованцям ансамблю «До-мі-солька», і нових творчих успіхів їх наставнику.
Разом: З Днем народження!!!

                                                                     

 КАРТОТЕКА ОБДАРОВАНИХ ДІТЕЙ

 

УЗАГАЛЬНЕНА КАРТА ОСОБИСТИХ НАВЧАЛЬНИХ І ТВОРЧИХ ДОСЯГНЕНЬ ГУРТКІВЦІВ БДЮТ

spacer